Wybudowaliśmy nowoczesne przedszkole i żłobek w Chotomowie, w którym opiekę znalazło 250 maluchów. To wspaniały obiekt zapewniający naszym najmłodszym Mieszkańcom najlepsze warunki do zabawy i nauki. Dzieci korzystają z przestronnych, jasnych klas, nowoczesnej sali integracji sensorycznej oraz dedykowanego placu zabaw ze strefą żłobkową i przedszkolną. Przy budowie budynku wykorzystano najnowsze technologie z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie użytkowania. Wokół przedszkola powstał ogólnodostępny plac zabaw, z urządzeniami przystosowanymi dla dzieci z niepełnosprawnościami oraz strefa seniora. To miejsce wytchnienia łączące pokolenia.

Cała inwestycja kosztowała blisko 17 mln zł.

Nowa hala sportowa na granicy Jabłonny i Chotomowa to nowoczesna przestrzeń dla realizacji sportowych pasji i jednocześnie ważne miejsce integracji mieszkańców naszej Gminy. W budynku zastosowaliśmy najnowocześniejsze rozwiązania – między innymi system automatycznie sterowanych kotar, pozwalający podzielić halę o powierzchni 1400 m² na trzy mniejsze sale. Na trybunach może zasiąść 208 osób. Nowa hala została zaprojektowana w taki sposób, by pełnić też rolę sali widowiskowej. Zadbano o odpowiednią akustykę i zamontowano profesjonalne nagłośnienie. Halę dostosowaliśmy do potrzeb osób z niepełnosprawnościami: szerokie korytarze, winda i odpowiednio przystosowane toalety. Przy budynku hali powstała także bieżnia lekkoatletyczna, nowa droga i miejsca postojowe.

Na dachu budynku zamontowano 113 paneli fotowoltaicznych, a ściany, okna i drzwi wykonano z materiałów o wysokiej izolacyjności termicznej, dzięki czemu obiekt jest energooszczędny.

Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej to największa inwestycja infrastrukturalna w historii naszej Gminy. Coraz więcej mieszkańców zyskuje możliwość dostępu do zdrowej, czystej wody i kanalizacji. To inwestycja, która nie tylko zwiększa potencjał i atrakcyjność naszej Gminy, ale przede wszystkim wzmacnia jej dalszy rozwój gospodarczy, zapewniając w ten sposób jej bezpieczną przyszłość.

Wybudowaliśmy dwie nowoczesne Stacje Uzdatniania 
Wody – w Chotomowie oraz w Suchocinie. Dzięki temu dostarczana woda spełnia najwyższe wymogi sanitarne. Stacja w Suchocinie docelowo zaopatrzy w wodę mieszkańców miejscowości: Trzciany, Suchocin, Skierdy, Rajszew, Boża Wola, Wólka Górska oraz Janówek Drugi. Wybudowano już sieć wodociągową w Bożej Woli i Janówku Drugim.

Inwestycja w system dróg rowerowych to inwestycja w zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. Nowe trasy o łącznej długości ponad 30 km, cieszą się stale rosnącą popularnością.

Dzięki ścieżkom zwiększa się także bezpieczeństwo 
drogowe i czystość powietrza. Postawiliśmy wiaty, stojaki rowerowe oraz samoobsługowe punkty serwisowe, gdzie rowerzyści mogą dopompować koła i dokonać podstawowych napraw. Nowe ławki pozwalają na chwilę wytchnienia w czasie rowerowych wycieczek.

Z inicjatywy miłośników jazdy terenowej i we współpracy z Nadleśnictwem Jabłonna powstały też Jabłonowskie Trasy Crossowe. Jest to ponad 40 kilometrów górskich tras rowerowych o zróżnicowanym stopniu trudności – to wspaniała propozycja aktywnego wypoczynku.

W latach 2015-2023 Gmina Jabłonna wybudowała 42 drogi gminne. Powstały też liczne nowe chodniki i ciągi pieszo – rowerowe. W tej kadencji było około 1300 dni roboczych . W tym czasie postawiliśmy 1428 nowoczesnych i energooszczędnych latarni. Oznacza to, że praktycznie każdego dnia w naszej Gminie zapalała się nowa latarnia. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo oświetliliśmy przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe i przystanki autobusowe. W najbliższych latach planujemy zintensyfikować inwestycje drogowe, w szczególności wyasfaltowanie dróg gruntowych, które stanowią dzisiaj około połowy wszystkich dróg gminnych. 

W najbliższej kadencji 80% wszystkich dróg gruntowych zostanie wyasfaltowanych lub wyłożonych kostką.

Skutecznie pozyskujemy pieniądze z Unii Europejskiej i inwestujemy je w rozwój naszej Gminy. To duża zmiana, bo przez wiele lat, w czasie kiedy można było pozyskać ogromne środki unijne, Gmina Jabłonna praktycznie z tego nie korzystała. 

W latach 2004 – 2014 pozyskano jedynie około 3,5 miliona złotych. Zmieniliśmy to. Efektywnie zdobywamy kolejne dofinansowania z UE. Od czasu kiedy wybrali mnie Państwo na wójta naszej Gminy, pozyskaliśmy ponad 125 milionów złotych.

To ponad 36 razy więcej!

Jednym z podstawowych założeń naszego planu rozwoju, który konsekwentnie realizujemy, jest jak największa niezależność naszej Gminy. Jesteśmy przekonani, że to najlepszy sposób na to, żebyśmy mogli decydować sami o sobie. Budowa własnych Stacji Uzdatniania Wody czy stopniowy zakup sprzętu do bieżącego utrzymania dróg to dobre przykłady takich działań.