RADOMIR CZAUDERNA
tel. 608 063 017
czaudernaradomir@gmail.com

Nazywam się Radomir Czauderna, urodziłem się w Jabłonnie, dorastałem w Chotomowie a całe dorosłe życie mieszkam w Dąbrowie Chotomowskiej z którą związani byli moi dziadkowie.

Z moją pierwszą żoną Anią byliśmy szczęśliwym małżeństwem przez 33 lata, doczekaliśmy się trójki dzieci i wnucząt. Po jej śmierci związałem się z Ewą, która od trzech lat jest moją żoną i pomaga mi w mojej działalności społecznej. Razem organizujemy warsztaty rodzinne dla mieszkańców Dąbrowy i innych miejscowości naszej gminy.

Moim hobby jest historia, filmy i muzyka. Lubię podróże, ale cenię też to, co mam w koło. Piękna przyroda chotomowskich lasów, radość z obcowania z naturą – to przyjemności, które mam w zasięgu ręki. Do działania napędzają mnie sprawy społeczne – kiedy widzę, że komuś potrzebna jest pomoc bądź że są rzeczy, które należy poprawić dla naszego wspólnego dobra, to zawsze staram się znaleźć właściwy sposób by to zrobić . Z pomocą niezawodnie przychodzą przyjaciele i sąsiedzi, którzy tak jak ja, mają poczucie, że nasza lokalna wspólnota jest bardzo ważna.

Od dwóch kadencji sprawuję funkcję sołtysa pięknej Dąbrowy Chotomowskiej, a od pięciu lat jestem też Radnym Gminy Jabłonna. Obie te funkcje są dla mnie zaszczytne i do obydwu podchodzę z pokorą i szacunkiem. Dają mi one możliwość robienia dla innych jeszcze więcej, na jeszcze większą skalę.

Lubię sport, byłem zawodnikiem piłkarskim a także trenerem juniorów – dlatego bardzo zależy mi na tym żeby dzieci i młodzież miały przestrzeń do aktywnego spędzania wolnego czasu. Uważam, że to ważne. Młodzieży trzeba tworzyć warunki do wartościowego spędzania czasu, a nie narzekać, że go marnotrawią albo rozrabiają.

W mojej ukochanej Dąbrowie Chotomowskiej przez wiele lat nie mieliśmy przestrzeni do integracji. Radziliśmy sobie i zbieraliśmy się w moim domku przy tartaku, gdzie z pomocą mieszkańców organizowałem spotkania, warsztaty czy pokazy filmowe.

Zawsze marzyłem, żebyśmy mieli miejsce do integracji z prawdziwego zdarzenia. Chcieć to móc! Naszymi wspólnymi siłami i we współpracy z wójtem Jarosławem Chodorskim osiągnęliśmy ten cel. Na działce zakupionej przez Gminę stworzyliśmy nowy plac sołecki z boiskiem do gry w piłkę oraz urządzeniami do ćwiczeń i do zabawy. To coś, na co wiele lat czekaliśmy. Moim marzeniem jest, by powstał tu także budynek, w którym będziemy mogli się spotykać i wspólnie aktywnie spędzać czas.

Będę działał w tym kierunku.

Pragnę nadal działać na rzecz naszego wspólnego dobra, nas mieszkańców Dąbrowy Chotomowskiej i całej Gminy Jabłonna. Dlatego proszę o Państwa poparcie i głos w wyborach 7 kwietnia.